Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.
 • Nivo Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kullanım alanları bakımından genel olarak bu ürünler inşaat malzemeleri arasında yer almaktadır. Nivo modelleri herhangi bir iki nokta arasında kot farkı bulunma işlemlerinde ve arazilerin yüzey nivelmanı yapılmasında harita oluşturmaya yarayan bir üründür. Genel olarak toprak işleri için kullanılan aletler arasında yer alırlar. İnşaat şantiyeleri içerisinde en çok kullanılan aletlerin başında yer almaktadır. Çalışma prensibi olarak da aşağı yukarı yönlü olarak ölçüm yapabilmektedir. Nivo modelleri kullanımları sırasında belirli ekipmanlar ile beraber tercih edilmektedir. Bu ekipmanlar arasında nivo, mira ve alet sehpası yer almaktadır. Mira; arazi ya da bir yapı üzerinde bulunan noktanın düşeyini göstermeye yarayan, yön belirleme işlemleri için uzaktan gözlem yapılabilen ve geometrik biçimli olan lata modelidir. Alüminyum ve tahta versiyonları da mevcut olması ile oldukça kolay kullanım sunarlar. Genel olarak kaliteli ürün yapıları bulunması ile birçok inşaat sektörü içerisinde karşımıza çıkarlar. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz nivo fiyatları ile bu ürünlere ulaşabilir, güvenli ödeme yöntemlerinizi kullanarak da satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz.
 • Nivo Nedir?

  • Genel olarak inşaat sektörü içerisinde kullanımları sağlanan ölçü aletlerinden biridir. Nivo cihazları iki nokta arasında oluşan kot farkını bulmak, düz bir arazi yüzeyinin nivelmanı yapılarak da harita almaya yarayan bir topografik ölçme aleti çeşididir. Ölçme aletleri arasında yer alan yükseklik farkı ölçmek için de tasarlanmış cihazlardan biridir. Ölçümler bir ölçü dürbünü kullanılarak da yapılabilmektedir. Alüminyum sehpa ve mira ile birlikte de kullanımları sağlanabilmektedir. Mira modelleri arazi üzerinde seçilmiş bir işaret noktasının düşeyini de göstermektedir. Yön belirtmek için uzaktan gözlenebilen bir geometrik biçimli tahta lataya verilen isimdir. Genel olarak pratik bir ölçüm işlemi sunmaları ile kullanımları oldukça yararlıdır. Kullanıcıları memnun bırakan ürün çeşitleri arasında nivo modelleri de yer almaktadır. Hepsi kaliteli yapıları ile birçok alanda kullanımı tercih edilen ürünlerdir. Özellikle inşaat mühendisleri ve harita mühendisleri tarafından sıkça kullanılan ölçüm ekipmanları arasındadırlar. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz nivo fiyatları ile satın alarak, yüksek performanslı bir çalışma olanağı sağlayabilirsiniz.
 • Nivo Nasıl Kullanılır?

  • Kullanım şekilleri bakımından nivo cihazları için ilk olarak sehpasını sağlam bir zemine koyarak açabilirsiniz. Sonrasında bağlama vidasını kullanarak nivo cihazını sehpa üzerine monte edebilirsiniz. Nivo tripodu üzerine sabitlenerek, üç noktada bulunan düzeçleme vidaları ile de ortada duran kabarcık merkeze konumlandırılmaktadır. Bu şekilde de şakül üzerinde istenilen ayarlamalar yapılır. Nivo cihazını 180 derece ile çevrilerek de şakül kontrolü yapılabilmektedir. Bu işlemler bittikten sonra da ilk olarak nokta üzerinde mira okuması yapılmaktadır. Bu ilk noktaya X noktası diyebiliriz. İkinci nokta için de mira okuması yapılır ve bu noktaya da Y noktası deriz. Bu işlemler sırasında da miranın şakül üzerinde olup olmadığına da dikkat edilmelidir. En son olarak da bu iki okunan noktasının farkı kot farklı olan cihazın üzerinden verilmektedir. Yani kot farkı = X-Y olarak formüllendirilir. Tüm bu işlemlere uyarak kolaylıkla nivo cihazı üzerinden ölçümlerinizi yapabilirsiniz.
 • Nivo Nerelerde Kullanılır?

  • Nivo modelleri kullanım alanları olarak benzer sektörler içerisinde tercih edilmektedir. Genel yapıları doğrultusunda tamirat ve yapı malzemeleri arasında yer almaları ile birçok alanın kullanımında da tercih edilmektedirler. Kullanım alanları genel olarak profesyonel alanlar olduğu için sektörler içerisinde yaygın bir üründür. Sektörlere örnek olarak tapu kadastro işlemleri, mühendislik, mimarlık ve harita çıkarma gibi topografik çalışmalar için tercih edilirler. Bunların dışında da konut, köprü, viyadük, karayolları, ahşap yapılar, baraj, taş ocakları, maden ocakları, çelik yapılar, tünel gibi yerlerinde oluşumları sırasında da nivonun kullanımı gereklidir. Kendi içlerinde de belirli çeşitlere sahip olan ürünlerdir. Oprik nivo, lazerli nivo ve dijital nivo cihazları bulunmaktadır. Optik nivo modelleri X ve Y eksinlerinde sağ sol olarak dönemeyen modelleridir. Fakat Z ekseninde yani aşağı yukarı şekilde dönebilen nivo modelleridir. Lazerli nivolar ise yatay ve düşey olarak çalışabilme özelliğine sahiptir. Hizalama lazerli bir şekilde otomatik olan türleri bulunmaktadır. Dijital nivo çeşitleri ise de otomatik odak ve terazi alma işlemlerinde ve görüntü ile destekleyerek ölçüm yapabilen nivolardır. Profesyonel kullanımlarınız için en uygun ve en iyi nivo cihazlarına elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda en ucuz nivo fiyatları ile de satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.