Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.
 • Seviye Kontrol Flatörü Nedir?

  • Elektrik sistemlerinde tercih edilen seviye kontrol flatörleri geniş kuyularda veya belirli bir hacim derinlikteki su birikintilerinde kullanılmaktadır. Su seviyesini artması ve azalmasına göre elektriksel kontrol etmektedir. Bu süreçte bağlı olduğu hidrofor ve pompa gibi cihazların kontrolü sağlayan elektriksel bir kontrol ürünüdür. Genel yapıları bakımından test cihazları arasında yer alırlar. Bu tür ölçümleri kolaylıkla yapabilmenize yardımcı olan ekipmanlar arasındadır. Bilinen bir diğer adı da elektrikli şamandıra olan seviye kontrol flatörleri suyun belli bir aralık seviyesinde tutmasını sağlamaktadır. Olası durumlarda suyun seviyesine göre farklı cihazların devreye girip girmemesine de karar veren ürünlerdir. Seviye kontrol flatörlerinin kauçuk kablolu olması çok önemlidir. Bunun sebebi ise kablo hava ve suyun sıcaklık değişiminden kaynaklı ya da zamanla sertleşme yapılmasını engellemektedir. Kauçuk kabloların sertleşmeden dolayı üzerinde çatlama ya da kırılmalar meydana gelmez. Uzun süreler boyunca kauçuk kablo elastik yapısı korur ve çalışma konusunda uzun ömürlü kullanım olanağı sağlar.
 • Sıvı Seviye Kontrol Flatörü Nasıl Çalışır?

  • Flatörlerin çalışma mekanizması oldukça basit bir düzenekten oluşmaktadır. Seviye kontrol flatörünün şamandırası sudan hafif bir yapıya sahip olduğu için, suya daldırıldığında su yüzeyine çıkar. Suyun seviyesi azaldığı takdirde şamandıra su ile beraber hareket ederek aşağı doğru iner. Bu işlem esnasında şamandıranın içerisinde bulunan takribi 25 mm çapındaki paslanmaz çelik ile üretilen bilye hareket halindedir. Aşağı veya yukarı doğru suyun hareketine göre şamandıra içindeki kanallarda bilye hareket etmektedir. Şamandıranın içerisinde bulunan bilyenin doğrusal hareketleri kanalın sonunda bulunan sabitlenmiş mikro switch ile temas eder. Bilyenin mikro switche çarpma hareketi ile beraber mikro switch kendini kapatmaktadır. Böylece elektriksel bir anahtarlama uygulaması gerçekleşmiş olur. Bu işlem ile depo dolumu veya depo boşaltımı işlemleri gerçekleştirilmektedir.
 • Seviye Kontrol Flatörleri Nerelerde Kullanılır?

  • Seviye kontrol flatör çeşitleri genellikle endüstriyel tesislerde tercih edilse de konutların durgun sıvı depolarında da seviye kontrolü elemanı olarak tercih edilmektedir. Bu alanların dışında su tankları, artezyen kuyuları, lağım çukurları, is sular gibi alanlarda da seviye kontrol flatörleri kullanılmaktadır. Seviye kontrol flatörleri belirli derecelerdeki mineralli ve asitli sularda da kullanıma uygun ürünlerdir. Sahip olduğu ve üretildiği malzeme yapısına göre belirli sıcaklıklara karşı dayanıklı direnç sağlayarak çalışmaya devam ederler. Sıvı seviye flatörleri çift yönlü çalışma prensipleri ile aşağı konumdayken de yukarı ve tam tersi olarak da çalışmaya devam edebilirler.
 • En İyi Seviye Kontrol Flatörü Hangisidir?

  • En iyi seviye kontrol flatör ürünü için tek bir örnek vermek sağlıklı bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanıcı tamamen ihtiyacı olan durumlara ve çalışma ortamlarına göre bir karar vermelidir. Fakat kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği flatör markaları içerisinde bulunan Emas, güvenilir ürünleri ile adından sıklıkla söz ettiren bir markadır. Emas seviye kontrol flörleri uzun ömürlü kullanım imkanları ile kullanıcılardan tam not alan bir markadır.
  • Tüm seviye kontrol flatör çeşitleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan ürünlere en uygun seviye kontrol flatör fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için mutlaka üye olmayı, aynı zamanda her gün yenilenen ürünlerimizden ve indirimlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.