Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.
 • Laptop Soğutucu Çeşitleri ve Fiyatları

  • Notebook soğutucular, bilgisayar aksesuar çeşitlerinden biridir. Bilgisayarların alt kısımlarına yerleştirilerek kullanılan bu ürünler sahip oldukları fanlı tabaka sayesinde bilgisayarın ısınmasını engeller. Laptop soğutucular ebatları, fan tipi ve fan hızının yanı sıra sahip oldukları teknik özellik ve donanımları ile farklı çeşitlerde üretilmişlerdir. Bu ürünler bir fan laptop soğutucu, iki fan notebook soğutucu, yükseklik ayarlı laptop soğutucu, gaming notebook soğutucu gibi pek çok opsiyonda kullanıcıya sunulmuştur. Kullanımı oldukça önemli olan soğutucu fanlar ile ısı alışverişinin hızlanmasını sağlayarak bilgisayarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Bilgisayar boyutuna uygun şekilde tercih edeceğiniz soğutucu fanlar ile yüksek performanslı ve verimli kullanımlar sağlayabilirsiniz. Notebook soğutucu çeşitleri ve fiyatları için Elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilir, en ucuz fiyat avantajlarımızdan faydalanarak ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.
 • Laptop Soğutucu Çeşitleri Nelerdir?

  • Bilgisayarların ısınma probleminin önüne geçebilmek için notebook soğutucu modelleri sıklıkla tercih dilen ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde ana kart üzerinde aşırı ısınmadan kaynaklı oluşabilecek arızaların önüne geçebilir, HDD yanmasını önleyebilir ve bilgisayarınız donmadan daha hızlı ve konforlu kullanımlar sağlayabilirsiniz. Isı alışverişini hızlandırarak ısınmasını önleyebilir, böylece yüksek performanslı kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz. Laptop soğutucular, sahip oldukları özellikleri bakımından pek çok çeşide ayrılır. Genel kullanımları bakımından dört ana türden bahsedebiliriz. Bunlar aktif soğutucular, pasif soğutucular, çok yüzeyli ve çok amaçlı soğutucular olarak sıralanabilir. Bu soğutucular fan hızları, giriş portu sayıları, üretildikleri materyaller ve led özelliklerine göre farklı opsiyonlarda tercih edilebilir. Aktif soğutucular içerisinde 1 ila 6 adet küçük fana sahiptir. Bu fanlar ek hava akımı oluşturur ve bilgisayarın ısınmasını bu şekilde önler. Pasif soğutucular, kullanımı için herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymayan soğutucu çeşitleridir. Yapılarında bulunan organik tuz bileşeni sayesinde bilgisayarın ısısını kendi içerisine çekerek ısınmayı engeller. Çok yüzeyli soğutucular adından da anlaşılacağı gibi soğutucu yüzeyi ile bilgisayar tabanı ve kullanıcının kullandığı yüzey arasında soğutma işlemini gerçekleştirir. Çok amaçlı soğutucu modelleri ise bilgisayar soğutma işlevlerinin yanı sıra ekstra hoparlör USB girişlerine sahip olup, hoparlör ve pek çok eşyanın koyulabileceği ekstra alanlar sunması ile çok fonksiyonlu soğutucu modelleridir. Laptop soğutucular kullanıcılara tasarımları bakımından ışıklı ve kendinden hoparlörlü seçenekler de sunmaktadır. Soğutucuların fan sayıları değişkenlik gösterir ve fan devir ayarına sahip modelleri ile devir ayarları kolaylıkla yapılabilir. Aynı zamanda kademe ayarlarına da sahip modelleri ile soğutucu işlevinin yanı sıra laptop sehpası olarak da kullanılabilmektedir. Bu modellerin yüksekliğini kolayca ayarlayarak konforlu kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz.
 • Laptop Soğutucu Nasıl Kullanılır?

  • Laptop soğutucular, kullanımı oldukça kolay olan ve kullanıcı konforunu ön plana çıkaran pek çok modelde üretilmiştir. Soğutucu fanları sayesinde bilgisayarların aşırı ısınmasını ve sisteminin zarar görmesini engeller. Bu ürünlerin bağlantısı USB girişleri aracılığı ile sağlanır ve bu bağlantı sonucu bilgisayarlardan aldıkları elektrik enerjisi ile çalışırlar. Üzerinde kaymayı engelleyici yüzeyleri bulunur ve bu yüzeyleri ile bilgisayarı tam olarak kavrayarak güvenli bir şekilde kullanılmasına olanak tanır. Laptop soğutucular ile bilgisayar bağlantısı gerçekleştirilmeden önce bilgisayar fanlarının temizlenmesi ve termal macun yenileme işlemi yapılmalıdır. Bunun sebebi, bilgisayar fan delikleri zamanla toz ile dolar ve hava akışı tam anlamıyla sağlanamaz. Bu durumda soğutucu fan kullanımınızdan beklediğiniz verimi alamazsınız ve ısınma önlenemediği için bilgisayarınızın performansında bir düşüş görülür. Laptop soğutucu fanları sıcak havanın dışarı atılması ya da içeri soğuk hava verilmesi şeklinde iki farklı yöntemle çalışır. Yüksek hızda çalışan bir soğutucu modeli ile daha yüksek performans elde edilebilmektedir. Bilgisayarlarınıza en uygun soğutucu fanını belirlemeniz oldukça önemlidir. Bunun için bilgisayar özelliklerinizin yanı sıra kullanım amaçlarınızı da dikkate almanız gerekir. Çünkü grafik kartı ve işlemcinin yoğun bir şekilde kullanıldığı oyun ve programlar bilgisayarın yüksek performans göstermesine neden olur ve bu durum ısı miktarını çok fazla arttırır. Bu tür kullanımlarınızda yüksek fan hızına sahip olan laptop soğutucu modellerini tercih ederek bilgisayarınızın ısınmasının ve performansının düşmesinin önüne geçebilirsiniz.
 • En İyi Laptop Soğutucu Hangisidir?

  • Dizüstü bilgisayarların tasarımları gereği fan tabakaları alt kısımlara yerleştirilmiştir. Masaüstünde ve dizüstünde kullanıldığında sıcak havayı dışarı atamaz ve bu durum aşırı ısınmasına, performansının düşmesine neden olur. Bilgisayar soğutma fanlarının kullanımı ile yerden yüksekte konumlandırılabilen bilgisayarlarda, soğutucunun sağladığı hava akışı sayesinde ısınmaya bağlı sorunların önüne geçilir. Laptop soğutucuların kullanımı oldukça önemlidir. Bilgisayarlarınızın ebatları, kullanım alanlarınız ve amaçlarınızı göz önünde bulundurarak sizin için en iyi soğutucu modelini kolayca belirleyerek yüksek performanslı kullanımlar sağlayabilirsiniz. İstediğiniz renk ve tasarımda pek çok özelliğe sahip olan en iyi laptop soğutucu modellerini Elektromarketim.com ‘da bulabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde en ucuz fiyat listelerimizden faydalanabilir, yüksek kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Hızlı teslimat ve güvenli ödeme seçenekleri ile alışverişlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.