Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.
 • Çoklayıcı Nedir?

  • Çevre birimleri elemanlarından biri olan çoklayıcılar, birden fazla girişe tek bir çıkış sağlayan cihazlardır. Ortak bir iletim hattı üzerinden bir ya da daha fazla dijital veya analog sinyal göndermek için kullanılır. Bu işlemi farklı zaman ve hızda yapabilen çoklayıcılar, yüksek hızda olan tek bir iletişim devresinin daha düşük hızda olan birkaç devreye bölünmesini ve bağlı cihazların o devreden faydalanmasını sağlar. Yalnızca bir cihaz üzerinden bu işlemlerin yapılıyor olmasıyla iletişim hattı masraflarının azaltılmasına yardımcı olur. Çoğaltıcı olarak da bilinen bu ürün modelleri bilgisayar ekipmanlarının yanı sıra kulaklık, hoparlör ve televizyon gibi birçok ürünün birbirine bağlanmasını ve güç ya da görüntü gibi aktarımların yapılmasını destekler.
 • Çoklayıcı Çeşitleri Nelerdir?

  • Bilgisayar, televizyon, tablet, akıllı telefon gibi çeşitli cihazlara uygun şekilde üretilmiş olan çoklayıcı modelleri, elektronik cihazlar arasında iletişim kurulmasını sağlayarak bu ürünlere yeni yetenekler kazandırılmasını ve etkin bir şekilde kullanılabilmelerini destekler. Her cihaz için farklı işlevi yerine getiren çoklayıcı modeli üretilmiş olup, bu ürünler tasarımları ve kullanım alanlarına göre birbirinden ayrılır. Bunlar içerisinde monitör, power, kulaklık, mikrofon ve hoparlör çoklayıcılar, şerit led çoklayıcı, Hdmi çoklayıcı, VGA çoklayıcı, Ethernet çoklayıcı, AUX, Type C ve USB çoklayıcı olmak üzere çeşitli çoklayıcı modelleri bulunmaktadır. Her çoklayıcının sistem içerisindeki görevi farklı olup, ürünlerin kullanım amacı, port sayısının arttırılarak etkin iletişimin sağlanmasıdır.
  • Monitör Çoklayıcı: Bir bilgisayar ekranındaki görüntünün birden fazla monitöre aktarılmasını sağlayan cihazlardır. Farklı iletim mesafelerinde tasarlanmış olan bu ürünler, VGA dağıtıcı özelliğine de sahip olabilen monitör çoklayıcılar sayesinde aynı VGA sinyalini farklı noktalara dağıtılabilir.
  • Power Kablo Çoklayıcı: Erkek ve dişi uçlardan oluşan bu ürünler, güç kablolarının yeterli olmadığı durumlarda tek girişten birden fazla güç alınmasını sağlar.
  • Kulaklık Çoklayıcı: Kulaklıklar, kişiye özel kullanım gerektiren ürünler olup hem hijyenik hem de konfor açısından paylaşılması sakıncalıdır. Ancak kulaklık çoklayıcılar sayesinde birden fazla kulaklık arasında iletişim kurularak farklı kullanıcılara aynı anda ses aktarımı sağlanabilir.
  • HDMI Çoklayıcı: Çoklayıcılar içerisinde kullanımı en çok tercih edilen ürünlerdir. HDMI çoklayıcıların temel görevi, veri aktarımının yüksek çözünürlükte yapılmasını sağlamaktır. Bilgisayar ve televizyonların yanı sıra dijital uydu alıcıları, oyun konsolları, HD-DVD disk çalar gibi daha pek çok cihaz arasında ses ve görüntünün kaliteli bir biçimde aktarılmasını destekler. İki uçlu yapısı ile tak çalıştır özelliğine sahip olan HDMI çoklayıcı modelleri, ekran performansının arttırılabilmesi için gerekli bir donanımdır.
  • USB Çoklayıcı: Birden fazla USB aracının tek bir USB göbeğine bağlanabilmesini sağlayan ürünlerdir. Tasarımları bakımından USB çoklayıcı modellerinin bir adet USB kablosu, ön yüzünde ise birden fazla USB kapısı bulunur. USB kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlanan bu ürünün üzerinde yer alan belirli sayıdaki USB kapılarına farklı cihazlar bağlanılarak kullanım sağlanır. Gücünü, bağlı bulunduğu bilgisayarın USB arayüzünden elde eden USB çoklayıcı modelleri, ayrı bir güç kaynağına ihtiyaç duymaz. USB çoklayıcılar ile cihazlar bilgisayarlara bağlanabilir, veri aktarımı yapılabilir ve şarj edilebilir.
  • Ethernet Çoklayıcı: Üzerinde çok sayıda port bulunan ve Ethernet switch olarak da bilinen bu ürünler, portlara bağlı cihazlar arasında veri aktarımı ve ağ paylaşımı yapılabilmesini destekler. İş yerleri gibi bilgisayar sayısının arttığı alanlarda kullanımı sıklıkla tercih edilen Ethernet çoklayıcı çeşitleri, verimliliği destekleyebilmek amacıyla hangi portun ne kadar veri erişimine sahip olacağını belirleyebilir. Böylece kullanım yoğunluğuna göre cihazlar arasında veri aktarımının yapılmasını sağlayabilir.
  • VGA Çoklayıcı: Video grafik dizini olarak bilinen VGA bir görüntü teknolojisi olup, bilgisayarların VGA girişlerine bağlanarak grafik kartında olan görüntünün başka bir ekrana daha aktarılmasını sağlayan araçlardır. Görüntü çoklayıcı işlevinde kullanılan VGA çoklayıcılar sayesinde görüntü, video kaynağı ile aynı ya da ayrı alanlarda ve farklı çıkışlarda kalitesi düşmeden yansıtılabilmektedir.
  • Type C Çoklayıcı: Tek çıkış üzerinden birden fazla girişi besleyebilen bu ürünler ile farklı cihazların şarj edilmesi, görüntü ve veri aktarımı yapılabilmesi gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Kablo karmaşasının önüne geçilmesini ve tüm bu işlemlerin tek bir araç üzerinden yapılmasını sağlayan Type-C çoklayıcı modelleri ile çoklu bağlantı sağlanabilir.
  • AUX Çoklayıcı: Kulaklık çoklayıcı olarak da kullanılan bu cihazlar, kulaklık ve hoparlör giriş desteğine sahip olmasıyla aynı anda birden fazla cihazda aktif bir şekilde ses çıkışı yapılabilir.
 • Çoklayıcı Neden Kullanılır?

  • Çoklayıcılar, çıkış hattına birden fazla giriş hattının bağlanmasını sağlayan ürünlerdir. Birden fazla cihazın iletişimini sağlayabilmek amacıyla kullanılan önemli cihazlardır. Ortak bir iletim hattına bağlanan cihazlara gönderilen dijital ya da analog sinyaller ile çoklayıcının özellikleri dahilinde veri, ses ve görüntü aktarımının yanı sıra güç artırımı veya cihazların şarj edilebilmesi gibi işlemlerin yerine getirilebilmesi sağlanır.
 • En İyi Çoklayıcı Hangisidir?

  • Elektronik cihazlar ile birlikte kullanılan çoklayıcı modelleri, kullanım amaçlarına ve sahip oldukları özelliklere göre kendi içerisinde birçok çeşide ayrılır. Her biri farklı bir işlevi yerine getiren bu ürünler arasından S link usb çoklayıcı modelleri sınıfının en iyi ürünleri arasında yer alır. 4 port kablolu ve 480Mbit/sn daha hızlı aktarım olanağı sunan S-Link SL-490 Siyah 4 Portlu Usb 2.0 Hub Çoklayıcı, kullanıcı memnuniyetini sağlamayı başarmıştır. Powermaster PM-6228 4 Port 250 Mhz Monitör Çoklayıcı VGA Splitter ise 4 portu ile bilgisayardaki görüntünün aynı anda 4 farklı monitörde görüntülenmesini mümkün kılan işlevsel bir üründür. 30 metre iletim mesafesi ve 1920x1440 çözünürlüğü ile oldukça kullanışlıdır.
  • Powermaster, S-Link ve Elektromer markalarına ait en iyi çoklayıcı fiyatları ve modellerini Elektromarketim.com’da bulabilirsiniz. İstek ve ihtiyaçlarınız dahilinde belirleyeceğiniz çoklayıcı modelini en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak güvenle satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.