sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 35 ürün görüntüleniyor.
 • Matkap Akü ve Şarj Cihazı Çeşitleri ve Fiyatları

  • Matkap akü ve şarj cihazları, şarjlı matkaplar için oldukça önemli olan aksesuarlardır. Şarjlı matkaplar ihtiyaç duydukları elektrik enerjisi akülerden elde ederler. Böylece şarjlı matkaplar ile uzun süreli çalışmalar rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Şarj cihazları ise akülerin sürekli kullanımı için önemli ürünlerdir. Aküler şarj cihazları ile tekrar tekrar şarj edilerek daha uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Piyasada pek çok akülü matkap modeli ile uyumlu akü ve şarj cihazı çeşitleri bulunur. Bu ürünler genellikle kapasiteleri ve sahip oldukları diğer özelliklerine uygun şekilde fiyatlandırılırlar. Farklı kapasitelerde üretilmiş olan Li-Ion, Ni-MH, Ni-CD aküler en sık kullanılan akü çeşitleridir. Bunların yanı sıra akü şarj cihazları ise şarj edebildikleri akü kapasitelerine ve şarj süresine göre çeşitlere ayrılır. 1,5 - 6,0 Ah kapasiteli şarj cihazı çeşitleri bulunur ve bu şarj cihazları akü özelliklerine bağlı olarak 30dk, 45dk, 60dk gibi farklı sürelerde şarj edebilmektedir. Şarj cihazları akü türü, voltajı ve akım kapasitelerine uygun olarak tercih edilmelidir. Matkap akü ve şarj cihazı çeşitlerini Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden inceleyebilir, ürün özelliklerini karşılaştırarak sizler için en uygun olan ürünleri belirleyebilirsiniz. Akü ve şarj cihazlarını ister tekli olarak ister set halinde satın alabilirsiniz.
 • Matkap Akü ve Şarj Cihazı Ne İşe Yarar?

  • Akü tipi ve kapasitesine uygun olarak tercih edilmesi gereken akü şarj cihazları, akülerin şarj edilerek yeniden kullanılabilmesine olanak tanıyan cihazlardır. Şarj aletleri, elektrik tesisatından elde ettikleri enerjiyi akülere aktarır ve aküler bu enerjiyi kimyasal enerjiye çevirerek depolar. Daha sonra kullanıldığı cihaza depoladığı bu kimyasal enerjiyi, elektrik enerjisi olarak aktarır. Aküler şarjlı matkapların çalışması için oldukça önemli iken şarj cihazları ise aküleri ihtiyaç durumunda şarj ederek yeniden kullanıma hazır hale getirirler. Bu cihazlar üzerinde genellikle şarj doluluk seviye göstergesi bulunur. Böylece akü şarj durum kontrolü kolaylıkla yapılabilir. Akülerde doğru şarj cihazı seçimi oldukça önemli olup, yanlış ürün kullanımında akü ve şarj cihazı zarar görebilir. Şarj cihazı ile şarj edilen aküler matkaplara takılarak delme, vidalama, kırma ve daha pek çok çalışma yapılabilir. Akülü matkap modelleri ile kablo kısıtlaması yaşamadan dilediğiniz her alanda rahat çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Yeterli doluluk seviyesine ulaşan aküler ile çalışmalarınız kesintiye uğramaz, elektrik tesisatına ihtiyaç duymadan uzun süreli çalışmalar yapabilirsiniz.
 • Matkap Akü ve Şarj Cihazı Nasıl Kullanılır?

  • Şarjlı matkaplar, kablosuz matkap modelleri olup kullanıcıya geniş alanda çalışabilme imkanı sunan ürünlerdir. Şarjlı matkap kullanımı için matkaba uygun akü ve akü ile uyumlu şarj cihazı tercih edilmelidir. Bu durum akü ömrü için oldukça önemlidir. Akü dolumu, voltaj ve akım kapasitelerinin yanı sıra içerdiği metallere uygun tipte şarj cihazları sağlanmalıdır. Bu cihazların kullanımı kolay ve rahattır. Şarj cihazına bağlanan akü tam doluluk seviyesine ulaştıktan sonra uygun olduğu matkaba bağlanır ve kullanıma hazır hale gelir. Şarj esnasında akü doluluk seviyesi kontrol edilerek aşırı şarjdan kaçınılmalıdır. Bunun sebebi aşırı şarj ve deşarjın akü verimliliğini etkileyerek ömrünün kısa sürede azalmasına sebep olmasıdır. Bu nedenle akü verimliliği ve ömrü için kullanım koşullarına dikkat edilmeli ve aküler yeterli seviyede şarj edilmelidir.
 • Matkap Akü ve Şarj Cihazı Neden Tercih Edilir?

  • Şarjlı matkaplar, profesyonel ve amatör çalışmalarda sıklıkla tercih edilen ürünler içerisinde yer almaktadır. Evlerde yapılan basit tamirat işlerinin yanı sıra marangozhanelerde, inşaatlarda ve pek çok alanda akülü matkap kullanımı artmaktadır. Bununla bağlantılı olarak farklı özelliklere sahip akü ve şarj cihazı seçenekleri kullanıcıya sunulmuş olup içerdikleri metaller, voltaj ve akım kapasitelerine göre farklılık göstermektedir. Şarjlı matkap yedek bataryaları birden fazla matkap ile uyumlu olabilir. Bu gibi durumlarda tek akü ile farklı matkap modelleri de kullanılabilir. Kullanıcıya sunduğu kolaylıklar sayesinde akü ve şarj cihazları sıklıkla tercih edilirler. 12V, 18V, 14.4V şarjlı matkap bataryaları en sık kullanılan modeller olup, LXT teknolojisi ile donatılmış Makita şarjlı matkap batarya modelleri yüksek performanslı ürünler olarak ön plana çıkmıştır. Kısa sürede şarj olan bu yedek bataryalar ile çalışmalarınıza hız kesmeden devam edebilirsiniz. Aradığınız yedek akü ve şarj cihazı modellerine Elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, en ucuz fiyat avantajları ile ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.