sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
 • Teodolit Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak optik cihazlar arasında yer alan ürün modelleridir. Teodolit düşey ve yatay olarak açı ölçmek için üretilmiş olan optik cihazlardan biridir. Genel olarak elektronik teodolitler yatay ve düşey olarak açıları doğrudan LCD ekrana anlık bir şekilde verilmektedir. Bu sayede kolayca kontrolleri sağlanır. Teodolit iki nokta arasında bulunan açı ölçümlerinde kullanılması ile doğru orantılı olarak nokta aplikasyonu, hat aplikasyonu, doğrudan dik çıkma gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Bu ürünler ile cephe giydirme işlemlerini, bina dikey akslarının belirlenmesi gibi durumlarda tercih edilmektedir. Binaların karşına ve bina cephesinde paraleline göre teodolit kurulması ile bina dikey olarak akslarının x ve y yönü ile dikeyleri sağlanmaktadır. Teodolit cihazları ile binanın en üst bölgesinden yöneltme sağlanması amacı ile dik öküler kullanılmaktadır. Leica gibi kaliteli markaların ürün çeşitleri arasında yer alan teodolit cihazlarına elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz. En ucuz teodolit fiyatları ile görebilir, güvenli ödeme yöntemlerimizden yararlanarak da satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz.
 • Teodolit Nedir?

  • Genel olarak yatay ve düşey açılar ile uzakların ölçülmesinde kullanımları sağlanan cihazlara teodolit denir. Kullanımları bakımından doğrultu ve açı kavramları, yatay açı ve düşey açı bulunmaktadır. Doğrultu ve açı kavramları bakımından teodolit ile yapılan ölçümler doğrultusunda elde edilen ölçü oranları doğrultu olarak adlandırılmaktadır. İki doğrultu arasında oluşan büyüklüğe ise açı denmektedir. Yatay açı teodolitler üzerinde yatay düzlem ve aletin yatay açı bölüm dairesi sayesinde geçen düzleme denmektedir. Yatay açılara ile noktaların yatay durumunda konumlarının belirlenmesi gibi işlemlerde tercih edilmektedir. Noktalar arasında oluşan yükseklik farklarının ise hesaplanmasında ve eğik uzunlukların da yatay uzunluklara dönüştürülmesi için kullanımları sağlanmaktadır. Teodolit yapıları bakımından birçok önemli parçaya sahiptir. Bunlar ise dürbün, sehpa, küresel düzeç, silindirik düzeç, düşey açı bölüm dairesi ve yatay açı bölüm dairesi şeklindedir. Teodolit modelleri yapıları bakımından hassas ölçüm işlemleri için tercih edilmektedir. Mesafe ölçe teodolit çeşitleri sine teodolit ve foto teodolit olarak iki tip modele sahiptir. Bunların arasında oluşan fark ise sonuçlara göre geniş bir görüş sahası sağlayan gayet hassas yapıya sahip olmalarıdır. Sabit cam levhalar üzerine konulmuş olan kamerası ile müteaddit ışıklanmaların yapılabilmesini sağlarlar. Diğer model ise bir takip aleti olması ile mukabil foro teodolit çeşitlerinde fotoğraf çekme sırası boyunca yerine sabit bir şekilde tutulmaktadır. Elektromarketim.com üzerinden teodolit çeşitlerine en uygun fiyat listeleri ile sahip olabilir, kaliteli ürün seçenekleri ile de kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Hemen elektromarketim.com ‘a girin, ekonomik ve güvenli bir alışverişin tadını çıkarın.
 • Teodolit Nasıl Kullanılır?

  • Kullanımları bakımından sehpa ayakları genel olarak sehpaların üzerine kolay bir şekilde devrilmesini önlemek amacı ile açılarak döğüş hizasında kurulmaktadır. Sehpa olarak nitelendirdiğimiz ürünler tripod çeşitlerindendir. Teodolitler için kullanımı sağlanan tripod başlığı üzerine yerleştirilerek, sıkı bir şekilde vidaları ile bağlantıları yapılmaktadır. Sehpa yani tripod ayaklarının tutturularak alet üzerinde yer alan çekül yardımı ile aletin düşey bir şekilde eksini tam nokta üzerine getirilmektedir. Teodolit modelleri ile kabaca bir düzeçlenmesi bakımından küresel düzeç yardımı ile tripod ayaklarını aşağı yukarı şekilde hareket ettirebilirsiniz. Son olarak da hassas düzeçleme işlemleri için üç ayak vidaları kullanılması gerekmektedir. Silindirik düzeç ile ilk olarak da üç ayak vidalarından herhangi birine denk gelecek şekilde ikisine de paralel bir konuma alınmalıdır. Bu şekilde düzeç kabarcığı ortaya gelinceye kadar da vidalar çevrilmektedir. Tüm bu işlemler bittikten sonra kullanımları sağlanmaktadır. Genel olarak kurulum aşamalarında da dikkatli olunması gerektiği için bu maddeleri dikkate almak gerekmektedir.
 • En İyi Teodolit Hangisidir?

  • Özellikleri bakımından hassas ölçüm cihazları arasında yer alan ürünlerden biridir. Daha büyük alanların ölçüm işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olmaları ile birçok yerde karşımıza çıkarlar. Bu sebeple seçim aşamasında dikkatli olmamız gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kullanım sağlanacak olan alana uygun olup olmadığıdır. Kullanım sağlayacağınız alanın özellikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bu ürünleri seçerek rahatlıkla kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Genel olarak teknik özellikleri ve çeşitleri bakımından farklı teodolit ürünleri de bulunmaktadır. Bunun dışında da marka ve performans açısından da dikkat edilmesi gerekmektedir. Leica gibi kaliteli markaların ürünleri arasında teodolit çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Hem yüksek performanslı kullanım hem de uzun ömürlü çalışma imkanları ile de sizlere rahatlık sunacaklardır. Elektromarketim.com üzerinden de en ucuz teodolit fiyatları ile bularak satın alabilirsiniz. Bunun dışında da tüm test ve ölçü aletlerine en uygun fiyat ve en iyi kullanım seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Sizler için en iyi teodolit cihazları elektromarketim.com ‘da.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.