Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 45 ürün görüntüleniyor.
 • Çapa Makinesi Ne İşe Yarar?

  • Çapa makineleri, toprağın işlenmesi için ihtiyaç duyulan tarım araçlarından biridir. Bu ürünler toprağın hareketlendirilmesi, karıştırılarak altının üstüne getirilmesi ve taşınması gibi uygulamaların yapılmasını sağlayarak hazır hale getirilmesinde kullanılır.
  • Çapa makineleri aracılığıyla yabancı otlar kontrol edilebilir, toprak tohum ekimi için hazır hale getirilebilir, hasat artıkları ve bitki kökleri temizlenebilir ve hatta bazı ürün çeşitlerinin hasat dönemlerinde toprağın altından çıkarılması sağlanabilir. Bu ürünler sayesinde kullanıcının büyük iş yükü hafifletilir ve toprağın işlenmesi çok daha kısa sürede verimli bir şekilde yapılabilir.
  • Çeşitli tarım uygulamalarında toprağın havalandırılmasını, neminin korunmasını sağlamasının yanı sıra yabancı otlarla mücadele edilebilmesini mümkün kılan çapa makinası modelleri ile yüksek verim elde edebilirsiniz.
  • Piyasada kullanıcıların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda tasarlanmış olan pek çok çapa makinesi modeli bulunur. Bu ürünler işlenecek toprağın türüne, uygulama alanının büyüklüğüne ve yapılacak işleme göre farklı teknik özellik ve tasarımda imal edilmiştir. Bu ürünleri bahçe çapa makinesi, el çapa makinası, traktor capa makinasi, römorklu çapa makinası, ara çapa makinası, mini ve büyük çapa makinesi, pulluklu çapa makinesi olarak çeşitlendirebiliriz.
 • Çapa Makinesi Aksesuarları Nelerdir?

  • Çapa motoru ve patpat isimleriyle de bilinen bu ürünlerin kullanımında uygulama alanına ve yapılacak işleme bağlı olarak çeşitli aksesuarlara ihtiyaç duyulur. Çapa makinaları için üretilmiş olan aksesuar çeşitleri içerisinde capa makinasi pullugu, tekerlek, alt çapa grubu, su pompası, disk, ark açma ve kazayağı, sağ ve sol çapa bıçağı gibi ürünler yer alır. Çapalama makinesi ile birlikte kullanılan aksesuarlar ve ek aparatlar sayesinde makinenin hareketini kolaylaştırmanın yanı sıra toprağı kolaylıkla işleyebilir, gerekli temizlik ve havalandırma çalışmalarını yapabilirsiniz.
 • Çapa Makinesi Nasıl Çalışır?

  • Farklı toprak tiplerinin havalandırılması, çapalanması ve harmanlanmasında kullanım sağlayabileceğiniz çapa makinesi modellerinin sahip olduğu tasarıma ve özelliklere göre çalışma şekilleri de farklılık gösterir. Güç alması için debriyaj ve vites kolu eşliğinde çalıştırılmasının yanı sıra çalıştırma sistemi ipli, marşlı ya da hem ipli hem marşlı, çalışma tipi ise kayış-gergi veya şanzımanlı olabilir. Bu ürün modelleri de gücü sahip oldukları çalıştırma sistemine uygun şekilde alır.
  • Çapa makineleri çalıştırılmadan önce ilk olarak bıçakların yönü kontrol edilmeli ve doğru takıldığından emin olunmalıdır. Yakıt ve yağ kontrolü de yapıldıktan sonra çapa motorları kullanıma hazır hale gelir. Genellikle belirli bir derinlikte ileri geri hareket ederek çalışan çapalama makinelerinin tutma kollarından iterek toprak sürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Çapa Makinesi Nerelerde Kullanılır?

  • Çapa motorları kullanım alanları bakımından bağda, bahçede, tarlada ve seralarda oldukça sık tercih edilen bahçe makineleridir. Sert ya da yumuşak topraklarda ve hatta üzeri çakıl ve taşlarla dolu olan alanlarda dahi arazi şartlarını karşılayan çapa makinesi modelleri kullanılabilir.
  • Çapa makineleri yabancı otların kesilmesi, yarık açma, ot yolma, toprak yüzeyinin gevşetilmesi ile birlikte hem toprağın havalanması hem de neminin korunması işlemlerinde de kullanıcıya başarılı sonuçlar sunar.
  • Bu ürünler kullanıcının iş yükünü hafifleterek kısa sürede toprağın hazır hale getirilebilmesini destekler.
 • Hangi Çapa Makinası Alınmalı?

  • Çapa makinesi satın alırken öncelikli olarak yapılacak işlemler göz önünde bulundurulmalı ve bu doğrultuda uygun özelliklere sahip ürün modeli tercih edilmelidir.
  • Düz alanlarda yapılacak küçük işlemler için bahçe çapa makinesi ya da mini çapa makinesi modelleri önerilir. Fakat tarla sürme makinesi olarak kullanım sağlanacaksa, yüksek beygir gücüne sahip olan ve geniş alanlarda yapılacak çapalama işlemleri için uygun olan traktör çapa makineleri kullanılmalıdır. Büyük ve küçük boy alternatifleri ile kullanıcılara sunulan bu ürünler arkalarında bulunan döner mekanizma ile traktöre bağlanır ve geniş alanların kısa sürede çapalanmasını destekler. Yüksek beygir gücüne sahip olan pulluklu çapa makineleri de genel tarım arazilerinde kullanıma uygundur.
  • Yüksek beygir gücüne ihtiyaç duymayan kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği el çapa makinası modelleri kendi arasında benzinli ve dizel çapa makinası olarak ayrılır. Bu ürünler hafif ve ergonomik yapılarının yanı sıra sahip oldukları çeşitli aparatlar sayesinde araç ile çapa yapabilmeyi kolaylaştırdığı için seralarda, tarla ve bahçelerin yanı sıra yarık açma ve ot yolma uygulamalarında da kullanılabilir.
  • Sonuç olarak çapalama işleminin yapılacağı arazinin konumu ve toprağın yapısı göz önünde bulundurularak çapa makinesi alınmalıdır.
 • En İyi Çapa Makinesi Hangisidir?

  • Piyasada işlem türü ve kullanıcı talepleri doğrultusunda tasarlanmış olan pek çok çapa makinesi modeli bulunmaktadır. Bu ürünler ise ebatları, beygir güçleri ve tasarımları bakımından farklı toprak tiplerinde kullanıma uygundur. Bu nedenle en iyi çapa makinası olarak tek bir üründen bahsetmek doğru olmayacaktır. Yapılacak işleme ve çalışılacak arazinin durumuna uygun teknik özelliklere sahip olan ürün ile yüksek verimde en iyi sonuçlar elde edilebilir.
  • Çapalama makinası ile çalışılacak alan eğer traktörlerin giremeyeceği bahçelerinizse ve ağaç aralarında da kullanılacaksa Kama KGL100Z 7hp Şanzımanlı Benzinli Çapa Makinesi modeli işlem için tercih edilebilecek en uygun ürünlerden biridir. Ürün içeriğinde yer alan alt çapa grubu, yan diskler ve derinlik demiri gibi aksesuarları ile oldukça kullanışlıdır. 2 ileri 1 geri hareket kabiliyeti, ipli çalıştırma sistemi ve şanzımanlı çalışma tipi ile kullanıcıya konforlu çalışma imkanı sunar.
  • Ancak uzun süre boyunca sürülmemiş arazilerde, taşlı ve çakıllı alanlarda kullanım sağlanacaksa Kama KDL100ZE 6hp Şanzımanlı Dizel Çapa Makinesi modelini önerebiliriz. Bu ürün sahip olduğu geniş tekerlekleri ile zorlu arazi koşullarında rahat hareket imkanı sunar. 173FD model 4 zamanlı güçlü motoru ile kullanıcının yüksek performansta verimli sonuçlar elde edebilmesini kolaylaştırır.
  • En iyi çapa makinesi, arazi koşulları ve yapılacak uygulamalara bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun özelliklere sahip olan ürün modellerini tercih ederek iş yükünüzü hafifletebilir, çalışmalarınızı kısa sürede başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
  • Her bütçeye uygun en ucuz çapa makinası modellerini Elektromarketim.com’da bulabilir, avantajlı fiyatlarımızdan yararlanarak alışverişlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.
  • Kama Çapa Makinesi

  • Bahçe makineleri ile ön plana çıkmış olan Kama markası, üretmiş olduğu çapa makinesi modelleriyle ön plana çıkar. Kullanıcılara sunduğu kaliteli ve güçlü ürünler ile küçük arazilerin yanı sıra geniş ve zorlu arazilerde de yüksek performansta, başarılı sonuçlar elde edebilmeyi mümkün kılar. Toprağı çeşitli işlemlere hazır hale getirerek çözümler sunan ürünleriyle çalışmak hem keyifli hem de konforludur. Tasarımları ve teknik özelliklerine bağlı olarak her bütçeye uygun Kama çapa makinası fiyatları ile dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.