Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.
 • SSD Disk Ne İşe Yarar?

  • Bilgisayar bileşenleri içerisinde yer alan SSD diskler, bil bilgisayarı hızlı ve verimli hale getiren önemli bir ürün grubudur. Solid-State Drive isminin kısaltması olarak SSD olarak bilinen diskler diğer depolama birimlerine göre farklılık göstermektedir. Genel olarak harddisk olarak bilinse de içerisinde bir disk mekanizması mevcut değildir. Bilgisayarın tüm hafıza kapasitesi oluşturan SSD, veri, dosya gibi bilgileri kaydeder ve tekrardan kullanım gerektiğinde bilgisayara aktarımı sağlanır. Sabit bir mekanizmaya sahip olan SSD kartlar bilgileri bünyesinde bulunan çiplere kayıt ederler. Farklı boyutlarda üretilen ve düşükten yükseğe kadar çeşitli kapasiteleri ile kullanıcılara seçim yapmaları konusunda seçenek sunmaktadırlar. Genellikle bilgisayar performansını yükseltmek ve iyileştirmek için format işlemlerinde harddisk değişimleri gerçekleşmektedir. Bu aşamada SSD diskler tercih edilmektedir. Diğer disklere göre SSD diskler uzun ömürlü kullanımı olan ürünlerdir. Donanım konusunda bilgisayara problem yaşatmayan dosyaları ve verileri düzenli depolayan SSD kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir.
 • SSD Harddisk Özellikleri Nelerdir?

  • Solid State Drive depolama diskleri pek çok teknolojik özelliği bünyesinde barındırmaktadır. SSD harddisk çeşitlerinde en çok dikkat çeken özellikleri yonga türleridir. Verileri flash yongalarda yani çiplerde saklayan SSD diskler, iki farklı yongaya sahiptir. Bu yongalardan birincisi Single Level Cell yani SLC olarak bilinmektedir. SLC yongalara sahip donanımlar, her bir hücresinde 1 bit veri saklama kapasitesine sahiptir. Bu sebepten dolayı daha az hafıza ile daha yüksek performans göstermektedirler. Bir diğer yonga türü ise Multi Level Cell yani MLC isimli yongalardır. Bu yongalar çok daha fazla hafıza kapasitesine sahiptir. Her hücresinde 2-3 bit veri bulundurabilirler. Fakat performans konusunda SLC yongalara göre daha az aktif olan ürünlerdir.
 • SSD ve HDD Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Kullanıcılar tarafından karıştırılsa da SSD disk ver HDD diskler arasında dikkat çeken farklılıklar vardır. SSD diskler HDD disklere göre daha verimli çalışma prensibine sahiptir. Bir diğer fark ise güvenlik konusudur. SSD diskler daha güvenli bir sisteme sahiptir ve bozulma ile hata oranı çok daha düşüktür. Aralarındaki en temel fark ise çalışma prensipleridir. HDD diskler, CD mantığı ile çalışmaktadır ve verileri okumak için sürekli dönen bir parçaya sahiptirler. SSD diskler ise USB bellek mantığı ile çalışmaktadır. Son olarak SSD diskler, harddisklere göre daha hızlı ve aktiftir.
 • İyi Bir SSD Kaç GB Olmalıdır?

  • SSD disk depolama kapasitesine göre pek çok modelden oluşmaktadır. İhtiyaca göre farklılık gösteren kapasite konusuna mutlaka dikkat edilerek bir tercih yapılmalıdır. PC oyunu için en iyi SSD Disk kapasitesi 256 GB SSD, 500GB SSD veya 1 TB SSD modelleridir. Bunların dışında sıklıkla tercih edilen diğer SSD Disk modelleri ise 480 GB, 250 GB, 240 GB ve 128 GB SSD disk modelleridir. Kullanıcı tamamen kendi ihtiyacına göre bir karar vermeli ve bilgisayarı ile uyumlu olan SSD Disk tercihinde bulunmalıdır. Aksi takdirde yapılan tercihler olumsuz sonuçlar doğurarak, sorun yaratacaktır.
 • SSD Disk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • SSD disk tercihinde en önemli unsur, kalitedir. Kaliteli ve uygun performanslı ürünlerin tercih edilmesi daha uzun ömürlü kullanım imkânı sunmaktadır. Fiyat olarak ucuz SSD disk tercih etmek yerine fiyat performans ürünlerine değerlendirmek daha doğru bir yöntemdir. Karar aşamasında diğer dikkat edilmesi gereken konu ise SSD disk modelidir. 4 farklı SSD disk modeli vardır ve bunlar; SATA III, PCle, M.2, NVMe modelleridir. Bu modeller arasında kullanıcı kendi bilgisayarı ile uyumlu ürünleri tercih etmesi daha doğru bir karar olacaktır.
 • En İyi SSD Disk Hangisidir?

  • En iyi SSD disk için tek bir örnek vermek sağlıklı bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanıcı tamamen kendi bilgisayarı ile uyumlu olan ve destekleyen bir üründe karar kılmalıdır. Fakat kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen HP, Kingston, Sandisk ve Samsung kaliteli ürünleri ile dikkat çeken markalardır.
  • Tüm SSD Disk modelleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan ürünlere en uygun SSD fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için üye olmayı, her gün yenilenen ürünlerimizden haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.