Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
 • Topraklama Tamburu Nedir?

  • Genel olarak endüstriyel alanlarda kullanılan topraklama tamburları profesyonel yapıları sayesinde sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Topraklama işlemini yapan bu tambur ürünleri iş güvenliğini sağlamak için dolum hızını ve sürtünmelerin etkisi ile oluşan statik elektrik yükünden doğabilecek patlama ve yangınları önlemek için tasarlanmışlardır. Statik elektriklerin oluşturacağı kıvılcımların tehlike yaratabileceği durumlarda topraklama tamburları ile iş güvenliğini stabil duruma indirilmesi hedeflenmektedir. Deşarj dolumu makaranın ayak kısmında ve göbekteki aks üstünden yapılmaktadır. Bu yüzden makaranın bağlandığı yüzey doluma müsaide edecek şekilde kullanılmalıdır.
 • Topraklama Tamburu Nerede Kullanılır?

  • Topraklama tamburları pek çok alanda kullanılan endüstriyel ürünlerin topraklama işlemini kontrol eden tamburlardır. Elektrik ünitelerinin onarım ve kurulumunda, akaryakıt ve yanıcı madde ikmallerinde, boya, uçak sanayi, savunma alanları gibi pek çok alanda kullanılan topraklama tamburları genel olarak endüstriyel alanlarda tercih edilmektedir. Bunların dışında havaalanlarında uçakların statik elektrik devrelerini nötrlemek ve elektrik dengesizliklerini gidermek için de kullanılırlar. Ayrıca topraklama tamburları; uçak yakıt imalleri, tank ve tanker dolumunda da statik elektriğin kıvılcım üreterek patlamasına sebep olabilecek yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Topraklama tamburları, genelde güvenlik için tercih edilen petrol ve kimyasal dolum merkezlerinde kurtarıcı bir ürün modeli olarak kullanılmaktadır. Tüm bu kullanım alanlarında topraklama tamburları tamamen profesyonel operatörler tarafından kontrol edilerek kullanılmalıdır.
 • En İyi Topraklama Tamburu Hangisidir?

  • En iyi topraklama tambur ürünü için tek bir örnek vermek sağlıklı bir yönlendirme olmayacaktır. Bu alanda verilecek en doğru karar kullanıcının ihtiyaç ve kullanım alanına bağlı olarak bir tercih yapmasıdır. Fakat bu alanda özel üretim ürünleri ile dikkat çeken Bemis, topraklama tamburları için sıklıkla tercih edilen ve adından söz ettiren bir markadır.
  • Tüm topraklama tamburları için elektromarketim.com’a gelerek ihtiyacınız olan ürünlere en uygun topraklama tambur fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için üye olmayı, aynı zamanda her gün yenilenen ürünlerimiz ve indirimlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın! -Aklınıza takılan soruların cevapları için biseysorcaktim’a gelerek uzman çalışma arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.