Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
 • Uydu Alıcı Nedir?

  • Uydu alıcıları, televizyonların görüntü vermesini sağlayan önemli uydu ekipmanlarından biridir. Uydudan gelen mikrodalga sinyaller uydu çanağında bulunan ve ilk sinyal karşılayıcı olan LNB’ye ulaşır. LNB’de işlenerek alıcının anlayabileceği dile çevrilir ve uydu alıcısına gönderilir. Uydu alıcısı da bu sinyalleri işleyerek televizyon ekranında görüntüye çevirir. Televizyonlarda dahili ya da harici olarak bulunan bu ürünler yeni nesil televizyonların içerisinde gömülü şekilde de yer alabilir. Bu nedenle uydu alıcısı satın almadan önce televizyon içerisinde TV uydu alıcı bulunup bulunmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Receiver ismiyle de bilinen alıcıların geliştirilen ilk nesil modelleri analog uydu alıcılarıdır. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte bunların yerini önce dijital uydu alıcıları, ardından dijital HD uydu alıcıları almıştır. Günümüzde kullanılan yeni nesil uydu alıcıları SD ve HD olmak üzere iki gruba ayrılır. Standart formattaki yayınlar SD uydu alıcısı, yüksek çözünürlüklü formattaki yayınlar HD uydu alıcısı ile alınmaktadır. HD uydu alıcısının kullanımı için ise televizyonun HD çözünürlükteki yayınlar ile uyumlu olması gerekmektedir.
 • Uydu Alıcı Modelleri Nelerdir?

  • Televizyon ekranlarına ses ve görüntü aktarımını kaliteli bir şekilde gerçekleştiren uydu alıcıları çeşitli özelliklerde ve tasarımlarda üretilmiştir. Bu ürünlerin arasında en sık tercih edilenler düz ve mini uydu alıcı modelleri olup, bunlar genellikle çanak antenler ile birlikte kullanılmaktadır. Ancak günümüzde IPTV olarak bildiğimiz internet bağlantısı kullanarak çalışan çanaksız uydu alıcı modellerinin kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Kablosuz uydu alıcı özelliğinde olan bu ürünlere herhangi bir anten bağlantısı yapılması gerekmez. Televizyonunuzun kablolu ya da kablosuz ağ üzerinden yayın almasını mümkün kılan IPTV özellikli bu cihazlar sayesinde dünya genelinde yayın yapan çeşitli televizyon kanallarını keşfedebilir, yurtiçi ve yurtdışı kanalların yayınlarını HD kalitede izleyebilirsiniz.
  • TVBox’lar ile sıklıkla karıştırılan Android uydu alıcı modelleri, internet aracılığı ile kullanılır. Uydudan gelen sinyalleri belirli işlemlerden geçtikten sonra televizyon ekranlarının yanı sıra bilgisayar ekranlarında görüntüye dönüştürülerek aktarılabilmesini sağlar. Kullanılabilmeleri için sanal mağazalardan uydu alıcı kumandası ile uygulamaların indirilmesi ve aktif edilmesi gerekir. Bu ürünlerin özellikleri internet aracılığı ile sürekli gelişmektedir. Çanak anten kullanımına gerek kalmadan internet üzerinden yayın izleme, sosyal ağlarla bağlantı kurma, internete girme ve şifreli yayınları açabilme özellikleri ile kullanıcılara geniş bir yelpaze sunar.
  • En sık tercih edilen uydu alıcıları kablosuz uydu alıcılarının yanı sıra giriş tiplerine göre HDMI ve Scart uydu alıcı modelleri, görüntü kalitesine göre ise mini HD uydu alıcı ve Full HD uydu alıcı modelleridir.
 • En İyi Uydu Alıcısı Hangisidir?

  • Gelişen teknoloji ile birlikte uydu alıcıları da ilk nesil olan analog modellerini geliştirerek güçlü donanımlar kullanmaya başladı. Ürünlere eklenen yeni özellikler çanaklı veya çanaksız kullanımı, aynı zamanda uydu alıcı internetli kullanımı ve internetten özellik güncellemeyi mümkün hale getirdi. Android ve Enigma2 işletim sistemli modellerinin sayısı da oldukça arttı. Kullanıcıya sunduğu HD ve Full HD modelleri ile televizyon yayınlarının çok daha kaliteli aktarımını sağlayan uydu alıcısı modellerinin kullanımı yaygınlaştı. Tüm bu durum, kullanıcının ürün seçimini zorlaştırmış olsa da en iyi uydu alıcı modeline ulaşmak hiçte zor değil. İhtiyaç ve gereksinimlerinizin yanı sıra televizyonunuzun sahip olduğu özelliklere dikkat ederek yaptığınız tercihlerde, en iyi ürün modeline ulaşmanız mümkün.
  • Öncelikle televizyonunuz HD, ancak yayınları HD performansta alamıyorsanız, bu durumda scart girişli uydu alıcı yerine HDMI girişi tercih etmeniz gerekir. Çünkü HD performans hem televizyonunuzun hem de uydu alıcınızın desteklemesi ile sağlanabilir. Çanak anten kullanmak istemiyorsanız internet tabanlı uydu alıcısı kullanabilirsiniz. Kablolu ya da kablosuz olarak bir internet ağına bağlı bulunan televizyon ya da bilgisayarlarınız üzerinden yerli ve yabancı birçok yayına erişim imkanı sunan bu ürün modelleri ile kolay bağlantı sağlayabilir, internette dolaşabilir, sosyal ağlarla bağlantı kurabilir ve dilediğiniz yayını izleyebilirsiniz. Bunların dışında ürünün arayüzü önemlidir. Çünkü arayüz ne kadar basit ve işlevsel olursa, alınan verim ve kullanım rahatlığı da o kadar yüksek olacaktır.
  • En iyi uydu alıcısı modelleri içerisinde Botech NERO 2+ Lınux Tabanlı Ethernet Girişli Ip Tv Uydu Alıcısı modelini önerebiliriz. Linux tabanlı işletim sistemi sayesinde bu ürün sahip olduğu akıllı fonksiyonlar ile network cihazına çevirdiği televizyonunuzu multimedya merkezi haline getiriyor. FAT16, FAT32, FAT12, NTFS USB disk desteği, Wifi, LAN, müzik sistemleri için DLNA desteği ve IP TV desteğinin yanı sıra şifreli kanallar için CA kart girişi ve çok dilde OSD menü lisanı ile çok fonksiyonlu kullanım olanağı sunuyor. Timeshift özelliği sayesinde harici USB flash ile yayını durdurma, geri alma ve tekrar izleme imkanı sağlıyor. Birçok özelliği ile ön plana çıkan bu ürün modelini ve daha pek çok uydu alıcısı fiyatları ve modellerini Elektromarketim.com’da bulabilirsiniz. HDMI ve scart girişli, Linux tabanlı, mini, çanaksız ve IPBox uydu alıcısının yanı sıra göz ve kumandalı uydu alıcısı modellerini en uygun fiyat avantajları ile web sitemiz üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.