Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
 • Yağ Aktarım Tamburu Nedir?

  • Tamburlar, üzerine sarılı halde kablo ya da hortumların bulunduğu ve mekanizması sayesinde sistem ilerlediğinde hortumun uzamasını, geri geldiğinde ise otomatik olarak sarılmasını sağlayan ürünlerdir. Taşıdıkları malzemeye göre enerji aktarım, yağ aktarım, gaz aktarım ve su aktarım tamburları olmak üzere kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Bu ürünlerin kullanımları temelde aynı olsa da aktarım yaptıkları malzemeler bakımından birbirlerinden ayrılırlar. Hem kilitlemeli hem de kilitlemesiz tipte üretilmiş olan aktarım tamburları ile yüksek performansta verimli kullanımlar sağlamanız mümkündür.
  • Yağ aktarım tamburu, gres ve yağ gibi malzemelerin iletimini sağlayan ürünlerdir. Üzerinde yer alan hortum aracılığı ile bu işlemi gerçekleştirirken, hortumun uzatılması ve sarılması otomatik olarak mekanizma tarafından sağlanır. Bu sayede otomasyon noktalarında uzun hortumların insan gücüyle geri sarım maliyetleri ortadan kaldırılmış olur.
 • Yağ Aktarım Tamburu Nerede Kullanılır?

  • Büyük bir otomasyon sisteminde kablo ya da hortumun uzatıldıktan sonra yeniden geri sarılması insan gücüyle büyük bir zaman kaybına ve yorgunluğa sebep olur. Ayrıca sarım işlemi esnasında üst üste sarım ve sac mekanizmanın üzerine sarım yapılmaması gerekir. Yağ aktarım tamburu bunu ön görerek kısa sürede kusursuz tam sarım yapabilmektedir. Bu nedenle otomasyon noktalarında oldukça sık tercih edilen ürünler olarak yerini almaya başlamıştır. Bu ürünler kilitlemeli ve kilitlemesiz olmak üzere iki türde üretilmiştir. Eğer otomasyonda değilse ve belirli bir referans noktası yoksa kilitlemeli tip aktarım tamburu tercih edilir. Bu ürün modelinin sahip olduğu kilit mekanizması sayesinde istenen mesafede kitlenip sabitler. Kilitlemesiz aktarım tamburu ise sürekli hareket eden sistemlerde tercih edilir. Burada mekanizma sürekli olarak tutar ve geri toplamaz.
 • En İyi Yağ Aktarım Tamburu Hangisidir?

  • Tambur modellerinin üzerinde yer alan hortum ya da kablo uzunluğu ve kesiti gibi değerler farklılık gösterir. Her tamburun belirli bir sarım kapasitesi bulunur. Bu nedenle sizin için en iyi tambur, kullanacağınız sistemde ihtiyaç duyduğunuz hortum uzunluğuna ve kablo kesitine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca kullanım alanınıza göre kilitlemeli tip tambur mu yoksa kilitlemesiz tip tambura mı ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz ve ardından seçiminizi bunlar dahilinde yapmanız önemlidir. En iyi tambur çeşitleri için Bemis markası ürünlerini incelemenizi öneririz. Yağ, su, enerji ve gaz aktarım tamburları ile geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Bemis, en iyi tambur üreticilerinden biridir. Bemis BYA-0443-0020 IP55 Kauçuk Hortumlu Hidrolik Yağ Aktarım Tamburu 20 metre sarım kapasitesine, esnek bir horuma ve maksimum 158 kg/cm² basınç dayanımına sahiptir. En iyi yağ aktarım tamburu modellerinden biri olup, kullanıcıya yüksek performans sunar. Elektromarketim.com üzerinden tüm tambur fiyatları ve modellerine erişim sağlayabilir, sizler için en uygun ürün modellerine avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.