Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
 • MİG Kaynak Makinesi Nedir?

  • Kaynak makinesi çeşitleri birden fazla alanda tercih edildiği için kendi içerisinde kaynak yöntemlerine göre çeşitlere ayrılır. Bu çeşitler belirlenirken önemli olan şebeke gerilimi ve akım aralığına bakılır. Mig kaynak makinesi bu ürün çeşitlerinden biridir ve genellikle ilk tercih edilen bir ürün modelidir. Gazaltı kaynak makinası ile çok fazla karıştırılan mig kaynak makinası, elektrod değişimine ihtiyaç duymaz ve elektrodsuz kaynak makinesi sınıfına girerler. Gazaltı kaynak makineleri ise elektrod ihtiyacı duyarlar ve işlem esnasında gerekli ısıyı ulaşmalarına yardımcı olurlar. Sanayi ve endüstri alanında çok fazla tercih edilen mig kaynak makinesi ark, helyum ve argon gazları tercih ettikleri için çelik dışındaki metal malzemelerin kaynak işleminde kullanılır.
 • MİG Kaynak Makinesi Nasıl Çalışır?

  • Mig kaynak makinesi sayesinde neredeyse tüm ticari alaşımlar üzerinde kaynatma işlemi yapmak mümkündür. Mig kaynak makinesi ile yapılan kaynak işlemi için tek yapmanız gereken işlem yapılacak malzeme üzerinde süreklilik gerektiren yakın veya uzaklık ayarlanarak harekete devam etmektir. Kaynak esnasında torç işlem yapılan parçaya çok yakınlaştırılırsa akım otomatik olarak seviyeyi yükseltmiş olur ve telin çok daha hızlı erimesine yardımcı olur. Torç işlem yapılacak parça üzerinden uzaklaştırılırsa kaynak akımı otomatik olarak azalır ve normal ayarlanan ark boyu kısalmış olur. Kaynak işlemi yapılırken performans olarak değerlendirildiğinde büyük avantaj sağladıkları görebiliriz. Bir diğer kaynaklama işlemlerinde kullanılan kaynak makinesi çeşidi ise mag kaynak makinesidir. Bu iki kaynak makinesi çeşidi arasındaki fark mig kaynak makinelerinde helyum ve argon gaz kullanılırken, mag kaynak makinelerinde C02 ve karışım gaz tercih edilir.
 • MİG Kaynak Makinesi Nerede Kullanılır?

  • Mig kaynak makinelerinin kullanım alanları ve malzeme çeşitliliği oldukça fazladır. Sanayi ve endüstriyel alanda tercih edilir ve her türlü düzlemde rahatlıkla kaynak yapma imkânı sunarlar. İnce yapıdaki sac parçaların kaynatılmasında ve her türlü metalin üzerinde çalışma imkânı sunarlar. Yüksek erime hızı ve derin nüfuziyet gibi özellikleri ara vermeden kaynak yapılabilmesi ve uygulamanın kolaylıkla devam edilebilmesinde yardımcı olurlar. Karbonlu çelik, paslanmaz çelik üzerinde doğru yönergeler ile ilerlendiğinde kaynak işlemi gerçekleştirebilir. Sonuç olarak doğru malzeme ve yönergelerle istenilen alanlarda kolaylıkla tercih edebilir ve hata payınız en aza indirmiş olursunuz.
 • En İyi MİG Kaynak Makinesi Hangisidir?

  • En iyi mig kaynak makinesi bu demek çok doğru bir yönlendirme olmayacağı için kullanıcı kendi ihtiyacına ve beklediği performansa göre değerlendirmesi çok daha doğru olacaktır. Zenweld ve Welder gibi kaliteli markaların ürün çeşitlerine göz atabilirsiniz. Tüm mig kaynak makinesi çeşitleri için elektromarkketim.com’u ziyaret edebilir, en uygun mig kaynak makinesi fiyatları ile istediğiniz ürüne sahip olmak için inceleme yaparak karar verebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.