Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.
 • Uydu Yön Bulucu Nedir?

  • Uydu sistemlerinde çanak antenlerin kurulmasındaki temel amaç, doğru sinyalin yakalanabilmesi ve çeşitli işlemlerden geçirilerek uydu yayınlarının televizyonlara aktarılabilmesidir. Sinyalin net bir şekilde algılanabilmesi ise çanak antenin uydu sinyallerine karşı doğru yönde ve doğru açıda konumlandırılmasıyla mümkündür. Bu işlemin kısa bir süre içerisinde en doğru şekilde yapılabilmesi için uydu ve yön bulucu modelleri geliştirilmiş olup, geçmişte yaşanan aksiliklerin ve büyük uğraşlar sonucu oluşan zaman kayıplarının önüne geçilmesi amaçlanmıştır.
  • Uydu ve yön bulucu cihazlar, ince ayar cihazı olarak da bilinmektedir. Çanak ve antenin uydu sinyallerinin yoğun olduğu ve en net şekilde alınabildiği yönde ve doğru açıda kurulabilmesini destekleyen önemli ürünlerdir. Hem sıfırdan kurulan çanak antenlerin hem de önceden kurulmuş ancak çeşitli etkilerle yönü değişmiş olan eski antenlerin ayarlarının sıfırdan yapılabilmesini sağlar. Televizyonlarda otomatik kanal arama ve bulunan kanalların sıralı bir şekilde kaydedilebilmesini destekler. Uydu sistemlerinde kanal sayısı ve kanalların görüntü çözünürlüğü, alınan sinyal kalitesi ile ilişkilidir. Güçlü bir yön bulucu ve uydu bulucu cihaz ile HD kalitede, iyi gölgeleme seviyelerinde, net ve karıncasız yayınlara ulaşmak mümkündür. Uydu yön bulucu cihazlar analog ve dijital olmak üzere çeşitli özelliklerde üretilmiştir. Otomatik olarak hesaplama yapan ve doğru açıları bulabilen bu cihazlar sayesinde yayının kesilmesi, donması ya da sinyalin kaybolması gibi sorunların önüne geçilir.
 • Uydu Yön Bulucu Nasıl Kullanılır?

  • Uydu ekipmanları içerisinde yer alan yön bulucu cihazlar, uydudan gelen sinyallerin güçlü ve net bir şekilde alınabilmesi için anten ayarlarının yapılması esnasında kullanılır. Çanak anten kurulumu ve uydu alıcı bağlantıları tamamlandıktan sonra, bu cihazlar LNB’ye gelen sinyal gücünün arttırılması için devreye girer. Ürünler özelliklerine göre dijital ya da analog ekranlı olabileceği gibi, manuel ya da otomatik kullanım sunabilir. Farklı özelliklere sahip olsalar da temelde hepsinin çalışma mantığı aynıdır.
  • Uydu yön bulucu cihaz genellikle çanak antene bağlanarak kullanılır. Anten bağlantısı tamamlandıktan sonra uydu arama işlemi başlatılır ve sinyali güçlü olan uydular yakalanmaya çalışılır. Otomatik ve manuel arama seçeneklerine sahip olabilen bu cihazlar birden fazla sinyal alarak, sinyallerin güç derecesini ve seviyesini belirtir. Hatta görüntülü uydu yön bulucu modelleri sinyal seviyesini ve ayarları grafiklerle kullanıcıya açık bir şekilde gösterir. Telefon işletim sistemleriyle uyumlu olan yön bulucu cihaz modelleri, uydu yön bulma programı ile sinyalmetre olarak Android ve İOS telefonlarla birlikte kullanılabilir. Gelişmiş özelliklere sahip olan bu cihazlar çanak kurulumunu kolaylaştırmasının yanı sıra kaliteli ses ve görüntü aktarımını da sağlar.
 • En İyi Uydu Yön Bulucu Hangisi?

  • Gelişen teknolojinin etkisiyle uydu sistemlerinin kurulumu ve kullanımını kolaylaştıran ekipmanlar tasarlanmış olup, bu ürünler her geçen gün daha da geliştirilerek kullanıcılara sunulmuştur. Geçmişte pek tercih edilmeyen uydu ve yön bulucu cihazlar, tasarlanan yeni modelleri ile günümüzde pek çok kişinin tercihi haline gelmiştir. Hem profesyonel hem de kişisel kullanıcıların kullanabileceği bu ürünler anten kurulumu, kaliteli yayın aktarımı ve kanal sayısının arttırılması gibi işlevlerin yerine getirilebilmesini destekler. Birçok özelliği bünyesinde bulunduran uydu yön bulucu fiyatları, ürünlerin tasarımlarına ve sahip oldukları özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu ürünler arasından tercih yaparken, kurulum işleminin kolayca yapılabilmesi ve en kısa sürede tamamlanabilmesi için gelişmiş özelliklere sahip olan görüntülü uydu yön bulucu tavsiye edilebilir. Bu doğrultuda Satfinder 4 AS04-HDU Hd Ultra 3.5 inç Lcd Ekranlı Uydu Bulucu cihaz dijital HD görüntü kalitesi ve BER değerlendirme ile sinyal kalitesi için ayrıntılı ekran sunmasıyla en iyi yön bulucu cihazdır diyebiliriz. Windows XP, 7, 8 ve 10 uyumlu (32/64bit) kanal düzenleme programının yanı sıra USB arabirimiyle yazılım ve TP frekans güncelleme imkanı sunar. 5000 TP, 8000 tv kanal kapasitesi ve 250 uydu kapasitesi ile oldukça kullanışlı olan bu ürün Ka, Ku ve C bandlarını destekler.
  • Uydu yayınları için çanak anten kurulumlarınızı en doğru şekilde yapabilmenizi sağlayarak yayın kalitenizi arttıran en ucuz uydu yön bulucu fiyatları Elektromarketim.com’da. Çok fonksiyonlu ve kaliteli ürün modellerine sahip olan Mag, Mersat ve Satfinder markalarına web sitemiz üzerinden erişim sağlayabilir, en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak alışverişlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.