Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.
 • El Vinci Çeşitleri ve Fiyatları

  • Vinç çeşitleri arasında yer alan el vinçlerinin geniş kullanım alanları bulunmaktadır. El vinçleri kapasitelerine, çalışma şekillerine ve sahip oldukları özelliklere göre fiyatlandırılmaktadır. Birçok markanın üretmiş olduğu çeşitli modelleri mevcuttur. Elektrik ile çalışan elektrikli el vinçleri, kullanıcının kol gücü ile çalıştırabildiği manuel kullanım sağlanan mekanik el vinçleri, el vinci çeşitleri arasında yerini alır. Elektromarketim.com üzerinden ürün karşılaştırmaları yapabilir, ihtiyacınıza en uygun olan el vincini en ucuz fiyat listelerimiz ile satın alabilirsiniz.
 • El Vinci Nedir?

  • El vinçleri, kaldırma ekipmanları arasında yer alan aletlerdir. Halk arasında ırgat ismiyle de bilinmekte olan el vinçleri, ağır malzemeleri kaldırma, düz ya da yatay olarak çekme, taşıma ve sürükleme işlerini kolaylıkla yapabilmeyi sağlar. Aynı zamanda bazı aletlerin çalıştırılmasında, açılıp kapatılmasında ve gerdirme işlerinde de kullanımı tercih edilmektedir. Küçük el vinçleri kolay taşınabilir ve yüksek performanslı kullanım sağlanabilir olduğundan, kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Çok fonksiyonlu ürünlerdir. Birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Kullanım alanı geniş olup, insan gücünün yetmediği alanlarda kullanımı tercih edilir. Ambarlarda, endüstriyel alanlarda, su kuyularında, tarlalarda, teknelerde, inşaatlarda, depolarda ve daha birçok ağır materyal kaldırma ihtiyacı olan alanda kullanımı yaygındır. Bazı kollu el vinci modellerinin vites ve fren gibi kullanımını kolaylaştıran özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikler yük çekme işlemini daha da güvenli ve kolay hale getirmektedir. Manuel ve elektrikli kullanım seçenekleri ile kullanıcıya sunulmuş olup, halat uzunlukları ve kaldırma kapasiteleri ile ihtiyaç duyulan anlarda en büyük yardımcıdır.
 • El Vinci Nasıl Çalışır?

  • Bu ürünlerin çalıştırma sistemleri oldukça basittir. Mekanik el vinçlerinde bulunan kol hareket ettirilerek çarkların döndürülmesi sağlanır. Bu sayede makara döner ve halat sarılmaya başlanır. Halat sarıldıkça kanca ucuna takılan malzeme istenilen alana taşınabilir. Elektrikli el vinçlerinin de çalışma prensibi aynıdır. Ancak bu kez kolu manuel olarak hareket ettirmek yerine vinç üzerindeki çalıştırma düğmesine basmak yeterlidir. Böylece aynı işlemler kol gücü kullanmadan kolaylıkla yerine getirilmiş olacaktır.
 • El Vinci Nasıl Kullanılır?

  • Diğer kaldırma ekipmanlarında da olduğu gibi öncelikle el vinçlerinin bir alana sabitlenerek güvenli kullanım alanı oluşturulmalıdır. Aksi takdirde yükün ağırlığı ile birlikte sarsılabilir ve sabit tutmak zorlaşabilmektedir. El vincinin sabit ve sağlam duruyor olması önemlidir. Halat ucunda bulunan kanca taşınacak materyale takılır ve elektrik ya da kol gücü ile el vinci çalıştırılır. Bu aşamada yükte gerçekleştirilmek istenen işleme uygun olarak taşınır, sürüklenir, kaldırılır ya da gerdirme işlemi yapılır. Varsa fren özelliği ile işlem durdurulabilir ya da el vincinde vites değiştirilerek farklı hızlarda da çalışmalar yapılabilir. Uzun kullanım ömrü için düzenli temizlenmesi ve ihtiyaç halinde yağ bakımının yapılması gerekir. Çalışma esnasında olası sorunlarla karşılaşmamak için yapılacak işleme uygun kapasitede vinç kullanımı tercih edilmeli ve iş güvenliği kurallarına uyulmalıdır.
 • En İyi El Vinci Hangisidir?

  • Genel olarak ırgat el aleti satın alırken iki önemli unsur göz önünde bulundurulmalıdır. Bu unsurlardan biri kaldırma kapasitesi, bir diğeri ise halat/kablo uzunluğudur. Kaldıracağınız maksimum yük ağırlık kapasitesine sahip olan vinç modelleri arasından seçim yaparken bu unsurları da göz önünde bulundurulması önerilir. Junkaung markasının üretmiş olduğu el vinçleri, piyasadaki en iyi kollu el vinci ırgatlardır. Yüksek kaldırma kapasiteleri ve yüksek performanslı çalışma olanağı sağlamaları ile verimli kullanım imkanı sunarlar. Bunun yanında Vivastar markası da oldukça kaliteli el vinçleri üretmektedir. Ancak kullanıcı ihtiyaçlarının çeşitliliği göz önüne alındığında en iyi ürün budur demek doğru olmayabilir. Bu nedenle yukarıda belirttiğimiz unsurları göz önüne alarak önerdiğimiz markalar içerisindeki el vinci çeşitlerinden sizin için en uygun olanı tercih edebilirsiniz. El vinçleri fiyatları ve özelliklerini Elektromarketim.com web sitemizde inceleyerek, kullanımlarınıza en uygun ürünleri satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.