Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.
 • Elektrod Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kaynak makineleri için üretilmiş birçok ürün modeli bulunmaktadır. Bunların içerisinde gaz lensleri, kaynak penseleri, torçlar, kaynak telleri ve elektodlar bulunmaktadır. Elektrodlar kullanım şekilleri ve alanları sadece kaynak makinesi için geçerli olan kaynak makinesi aksesuarlarından biridir. Daha iyi bir çalışma sağlaması için üretilmiş olan bu modelleri kullanışlı seçenekleri ile elektromarketim.com üzerinden bulabilirsiniz. Kaynak makinesi aksesuarlarının tümüne en uygun fiyat listeleri ile sahip olabilir, en ucuz elektrod fiyatları ile de satın alabilirsiniz. Kaynak elektrodları kullanımı için sayfamıza göz atmanız yeterli olacaktır.
 • Elektrod Nedir?

  • Kullanımları genel olarak kaynak makineleri ile beraberdir. Kolay ve rahat kullanım şekillerine sahip olmaları ile birçok alanda tercih edilmektedir. Kaynak işlemleri sırasında kullanılmak üzere üretilmiş olan elektrod modelleri üzerinden kaynak akımının geçmesini sağlamaktadır. Elektrod, iş parçasına bakan uç ile iş parçası arasında bulunan kaynak arkını oluşturmaktadır. Aynı zamanda gerektiğinde ergiyerek kaynak ağzını doldurmaya yarayan bir malzeme türüdür. Elektrotlar belirli kısımlardan oluşmaktadır. Çekirdek ve örtü olarak iki ayrı kısımları bulunmaktadır. Çekirdek kısmı alaşımlı çelik, alaşımsız çelik, paslanmaz çelik, alüminyum alaşımı, Cu-Sn alaşımı şeklinde üretilmiştir. Bu malzemeler kullanılarak üretilen çekirdeğin görevi ise kaynak akımının üzerinden geçmesini sağlamaktadır. Kaynak üzerinde arkının oluşmasını sağlamak ve ergiyerek kaynağın metalini oluşturmak için tasarlanmışlardır. Kaynak elektrodları kendi aralarında ergimeyen elektrodlar, ergiyen tip elektodlar, örtüsüz elektodlar, örtülü elektodlar olarak 4 gruba ayrılmaktadır. Rahat ve kolay kullanım imkanı sunan elektrod çeşitleri için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilir, en ucuz elektrod fiyatları ile de satın alabilirsiniz.
 • Elektrod Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

  • Birçok kaynak makinesi için kullanımı bulunan bu ürünleri kaliteli yapıları ile birçok alanda kullanılabilmektedir. Satın alırken de birkaç önemli unsura dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar gerçekleştirilecek kaynağın tipi, kaynak gerçekleştirilmesinde kullanılan ana metal, elektrodun gerilme direnci, kaynağın pozisyonu, kaynak akımının tipleri (AC/DC akım), kullanılacak olan metallerin korozyon direnci ve iş malzemesi ile elektrodun anot katot olma durumudur. Bunlara dikkat ederek seçim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • En İyi Elektrod Hangisidir?

  • Genel olarak kaynak makinesi üzerinden kullanımları sağlanabilmesi için elektrodlar oldukça kullanışlıdır. Birçok kaynak makinesi ile kullanıma uygun modellere sahiptirler. Elektrod çeşitleri farklı teknik özellik ve ölçülere sahip olmaları ile en iyisi budur demek doğru olmayacaktır. Seçim aşamasında bahsettiğimiz gibi dikkat ederek satın alırsanız eğer en iyi elektrod kullanımını sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden tüm elektrod çeşitlerine ulaşabilir, en ucuz fiyat listeleri ile de sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.